Ali Koç, İngiliz basınına konuştu: Yetkililer, karşı karşıya kaldığımız adaletsizliği çözmek yerine görmezden geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor maçı ve sonrasında yaşananlarla ilgili İngiliz basınına verdiği röportajda “Saha içinde ve dışında Fenerbahçe’ye karşı haksızlık, ayrımcılık çok uzun zamandır devam ediyor ve öyle ya da böyle buna bir son verilmeli. Yıllar boyunca yetkili makamların bu durumu ele almasını bekledik. Ancak, bizi dehşete düşüren bir şekilde, yetkililer, karşı karşıya kaldığımız adaletsizliği çözmek yerine göz göre göre görmezden geldiler ve işler daha da kötüye gitti” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor maçında yaşananlarla ilgili The Athletic’e konuştu. Hakem Halil Umut Meler‘in mücadeledeki yönetimini eleştiren Ali Koç, “Hakem Halil Umut Meler’in maçı tatil etmek için birçok nedeni vardı ama bunu yapacak cesareti yoktu. Lisansı iptal edilmeli” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2 Nisan Salı günü gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda İngiliz basınından The Athletic’e röportaj verdi.

Trabzonspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Meler’in lisansı iptal edilmeli”

“Yüzyılın başından bu yana saha içinde ve dışında yaşanan bir dizi tuhaf, adaletsiz ve kabul edilemez olay, Türkiye’nin futbol ortamındaki konumumuzu yeniden düşünmemize neden oldu. Hakem Halil Umut Meler’in maçı tatil etmek için birçok nedeni vardı ama bunu yapacak cesareti yoktu. Lisansı iptal edilmeli”

“Yetkililer görmezden geldi”

“Futbol federasyonu, bu vahim olayla ilgili kısa bir açıklamanın ötesinde hiçbir şey yapmadı. Bu açıklama, olayların ciddiyeti göz önüne alındığında tatmin edici değil ve alınacak herhangi bir önlemden de bahsedilmiyor.”

“Saha içinde ve dışında Fenerbahçe’ye karşı haksızlık, ayrımcılık çok uzun zamandır devam ediyor ve öyle ya da böyle buna bir son verilmeli. Yıllar boyunca yetkili makamların bu durumu ele almasını bekledik. Ancak, bizi dehşete düşüren bir şekilde, yetkililer, karşı karşıya kaldığımız adaletsizliği çözmek yerine göz göre göre görmezden geldiler ve işler daha da kötüye gitti”

“Fenerbahçe, adaleti sağlamaya çalışıyor”

“Fenerbahçe’nin düşündüğü eylem sadece kulübümüz için değil, aynı zamanda Türk futbolunun geri kalanı için de adaleti sağlamayı amaçlıyor. Umarım, eylemlerimiz bir uyandırma çağrısı görevi görür ve oyunun yeniden dönüşümünde bir katalizör olur.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir