Cumhur İttifakı’nda bugüne kadar görülen en büyük kırılma: Bahçeli, Bakan Şimşek’e ağır ifadelerle yüklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i hedef aldı.

Bahçeli, yazılı açıklamasında Mehmet Şimşek için isim vermeden “Türk milletini “yerel halk” ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir” ifadelerini kullandı.

Bu arada ‘müfsit’ de ortalık karıştıran, arabozucu anlamına geliyor.

MHP lideri Bahçeli, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Küresel emperyalizmin tasallut ve telkini altında iç huzur ortamını zedelemek suretiyle faal halde bulunan terör sevicilere boyun eğmek, serpilen hıyaneti özgürlük ve demokrasi çerçevesinde normalleştirip yumuşatmak, bilinmelidir ki, milli felakete çanak tutmak, devlete ve millete kast etmektir.”

DEM PARTİ’YE KAPATMA İSTEMİ

Açıklamasında DEM Partili belediyeleri de hedef alan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
“Türk Bayrağı’nı kabullenemeyen şerefsizlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından derhal çıkarılması, mallarına-mülklerine el konulması, bunun yanında DEM Parti hakkında kapatma davasının açılarak bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, müfettiş görevlendirilmesiyle oyalanmaktan ve zamana oynamaktan vazgeçilmesi tarihe, ecdada, vatana ve millete namus borcudur” dedi.

BAKANLIK ŞİMŞEK’İN ‘YEREL HALK’ İFADESİ İÇİN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mehmet Şimşek’in ABD’de IMF ve Dünya Bankası toplantılarında Türkiye için kullandığı ‘yerel halk’ ifadesi için açıklama yapmıştı. Bakanlığın açıklamasında yerel halk ifadesinin ‘yerel yatırımcıları’ anlatmak için kullanıldığı öne sürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir